Podcast stworzony

z myślą o świadomych rodzicach

Marka DADA zaprasza do słuchania nowego podcastu stworzonego z myślą o rodzicach i tym, co dla nich najważniejsze.

PODCAST

POSŁUCHAJ PODCASTU
O podcastach
Prowadząca
Posłuchaj

Podcast stworzony

z myślą o świadomych rodzicach

Dada.pl

"Mamy na to sposób!”

to podcast stworzony przez markę DADA z myślą o świadomych rodzicach i o tym, co dla nich najważniejsze. Z naszymi gośćmi – ekspertami, specjalistami i doświadczonymi rodzicami rozmawiamy na najbardziej aktualne tematy, odpowiadamy na najtrudniejsze pytania i wspólnie szukamy sposobu na mądre i pełne miłości wychowanie maluszka. „Mamy na to sposób!” to wyjątkowa przestrzeń dla wszystkich, którzy nie boją się zadawać pytań i chcą jak najlepiej dla swoich dzieci.

Prowadząca

Podcast prowadzi

Justyna Nagłowska

dziennikarka i reżyserka, a prywatnie mama dwóch nastolatek i dwuletniego synka. A wraz z marką DADA tworzy nową podcastową przestrzeń dla rodziców, którzy nie boją się zadawać pytań i chcą jak najlepiej dla swoich dzieci.

Posłuchaj

Odcinek 8 | Daj buziaka! Czyli o prawie dzieci do stawiania granic

Przytulanie i rozdawanie buziaków nie jest obowiązkiem dzieci – a jednak wielu dorosłych wydaje się mieć na ten temat odmienne zdanie. Jak nauczyć dzieci mądrego wyznaczania zasad, zwłaszcza tych dotyczących cielesności oraz mówienia o swoich uczuciach i potrzebach? Jak rozmawiać z dziadkiem, ciocią czy babcią, którzy czują się urażeni asertywnością dziecka? Między innymi o tym rozmawiamy z naszymi gościniami i sprawdzamy, jak współcześnie zmienia się nasze podejście do dziecięcych granic.

Goście

• Dagmara Hicks:

autorka bloga Cała Reszta. Mama trojaczków.

• Aleksandra Sileńska:

psycholożka dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Prowadzi bloga „dla spełnionych mam”, a na Instagramie jest znana jako @mama_terapeutka.

Odcinek 7 | Depresja poporodowa

Postpartum blues, baby blues, depresja poporodowa – dobrze znamy te pojęcia, ale wciąż to tematy tabu, o których zamiast otwarcie rozmawiać, wolimy milczeć. Jak zachowuje się młoda mama z depresją poporodową? Czy depresja oznacza brak miłości do dziecka? Jak ta trudna sytuacja wpływa na maluszka, partnera oraz innych członków rodziny? Rozmawiamy szczerze i bez ubarwiania rzeczywistości, szukamy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, a nasze gościnie dzielą się swoimi osobistymi przeżyciami.

Goście

• Magdalena Kocoń-Różycka:

jest psycholożką i certyfikowaną psychoterapeutą. Pracuje w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie, gdzie pomaga kobietom w okresie okołoporodowym.

• Edyta Pazura:

influencerka, mama 3 dzieci i założycielka marki Sky&Co. Na Instagramie dzieli swoją codziennością, a także odważnie zabiera głos w sprawach związanych z macierzyństwem.

Odcinek 6 | Mama wraca do pracy

Godzenie pracy zawodowej z wychowaniem dziecka wydaje się czymś wręcz oczywistym i nieskomplikowanym – i być może w teorii tak właśnie jest! Ale jak wygląda rzeczywistość? Z czym mierzy się rodzic wracający do pracy po „urlopie”? Co słyszy od swoich bliskich, pracodawcy, współpracowników, a nawet zupełnie obcych osób? Czy work-life balance to idea możliwa do zrealizowania? Pytamy, rozmawiamy i sprawdzamy, jaki mają na to sposób nasze gościnie – ekspertki i doświadczone mamy.

Goście

• Katarzyna Łodygowska:

prawniczka specjalizująca się w prawie pracy. Prowadzi doradztwo prawne dla kobiet w ciąży i matek powracających na rynek pracy po okresie urlopów związanych z macierzyństwem. Znana jako @matka_prawnik.

• Zuzanna Sielicka-Kalczyńska:

jedna z założycielek marki Whisbear – Szumiących Przytulanek, które codziennie pomagają spokojnie zasnąć tysiącom maluchów, mama czwórki dzieci.

Odcinek 5 | Wszystko na pokaz? Czym jest sharenting i oversharenting?

Aż 40% rodziców dzieli się w internecie zdjęciami i filmami, na których są ich dzieci. Jedni porównują to do albumu wspomnień, dla innych to po prostu okazja do tysięcy lajków, a może i kontraktów reklamowych. Jak sharenting (share – dzielić się i parenting – rodzicielstwo) wpływa na dzieci i czy w przyszłości mogą mieć do rodziców pretensje? Czy przed wrzuceniem zdjęcia do sieci zastanawiamy się, jak może ono zostać wykorzystane? Nasze gościnie przyglądają się zjawisku sharentingu i szukają odpowiedzi na wszystkie trudne pytania.

Goście

• Joanna Okuniewska:

Królowa polskiej sceny podcastowej. Jej "Ja i moje przyjaciółki idiotki"; podbiły i ukoiły miliony (złamanych) serc, a "Tu Okuniewska"; to świadectwo normalności, której w dzisiejszych czasach tak bardzo pragniemy.

W 2020 roku została mamą Helenki.

• Aga Rogala:

Pedagożka przedszkolna i wczesnoszkolna, certyfikowana przez Ośrodek Rozwoju Edukacji. Prowadzi swój kanał na YouTube oraz podcast.

Odcinek 4 | A Marcinek już to potrafi... czyli o rodzicielskiej rywalizacji

Rodzicielska rywalizacja potrafi zacząć się już w żłobku. Zawsze znajdzie się ten jeden znajomy rodzic, którego pociecha ma niezrównane talenty i umiejętności – a przynajmniej tak jest w opowieściach. Skąd bierze się ta potrzeba rodzicielskiej rywalizacji? Czy to metoda na udowodnienie wszystkim, że jest się dobrym rodzicem, czy wina lęków, że nasze dziecko nie jest „dość dobre”? Jak nie dać się zapędzić w pułapkę wyścigu o lepiej, więcej, bardziej? Podpowiadamy i dzielimy się wskazówkami!

Goście

• Monika Mrozowska:

Mama 4 dzieci, influencerka, autorka książek i e-booków kulinarnych. Prowadzi swój własny biznes.

• Marcin Matych:

Psychoterapeuta, lekarz medycyny, doradca psychospołeczny. W Internecie znany jako Doktor Nerwica.

Odcinek 3 | Mamoza, czyli mama potrzebna non stop

Mama 24 godziny na dobę, zawsze z maluchem przy boku – i to nie z wyboru, ale z powodu kryzysu przywiązaniowego dziecka. I choć miłość do maluszka jest ogromna, to sytuacja ta może przytłaczać! Czy mama ma prawo powiedzieć„dość”, pokrzyczeć w poduszkę lub uwolnić emocje wraz ze łzami? A co z tatą, który jest odrzucany przez dziecko i nawet on nie potrafi zastąpić mamy? Jak zadbać w tym czasie o wzajemną bliskość i zrozumienie? Na temat mamozy swoimi spostrzeżeniami i radami wymieniają się nasze gościnie.

Goście

• Natalia Klimas:

Aktorka, influencerka, mama dwóch córeczek - Zuzi i Hani. Na swoim koncie Instagramowym dzieli się pozytywną energią oraz swoją macierzyńską przygodą.

• Aleksandra Mazurek:

Psycholożka. Specjalizuje się w psychologii rozwojowej i komunikacji w rodzinie. Jest autorką e-booków, kursów online i współtwórczynią audio bajek z poradami psychologicznymi.

Odcinek 2 | Śpij kochanie, czyli o roli snu w życiu dziecka

Nie można wyspać się na zapas, choć wielu rodziców dałoby dużo za taką możliwość. Od przyjścia na świat maluszka z pewnością usłyszeli niejedną poradę na temat jego snu – kiedy kłaść, jak układać w łóżeczku, co robić, a czego unikać. Jak naprawdę wygląda spanie (a często nawet niespanie) dzieci? Z jakimi trudnościami mierzą się rodzice? Słuchajcie uważnie i sprawdźcie, jakie sposoby na dobry sen malucha mają nasi goście - Joana Paruban z Instytutu Matki i Dziecka oraz Małgorzata Makowska - akredytowana konsultantka snu.

Goście

• Joanna Paruban:

Psycholożka, pedagogżka oraz specjalista psychoonkologii. Od prawie 20 lat pracuje Klinice Onkologii i Chirurgii Onkologicznej Dzieci i Młodzieży, w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie. Prowadzi konsultacje psychologiczne z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi.

• Małgorzata Makowska:

Jest akredytowaną profesjonalną konsultantką snu dziecka. Posiada akredytację renomowanych międzynarodowych stowarzyszeń konsultantów snu – International Association of Child Sleep Consultants oraz Association of Professional Sleep Consultants. Współzałożycielka firmy Sleep Concept, w którym od 2015 roku udziela indywidualnych porad rodzicom z całego świata.

Odcinek 1 | Eko od kołyski, czyli o wychowaniu z troską o naturę

Czy trudno jest wychować dziecko w duchu eko? Jak my, dorośli, możemy dawać maluchom dobry przykład oraz czy metoda małych kroków jeśli chodzi o zmianę nawyków to dobra metoda? Zagłębiamy się w temat i wraz z naszymi gościniami: ekoedukatorką Kasią Wągrowską (@kasia_ograniczamsie) oraz Sylwią Majcher – autorką książek o tematyce zero waste (@sylwia_majcher_eko) dzielimy naszymi sposobami na ekowychowanie!

Goście

• Kasia Wągrowska:

Ekoedukatorka, która w prosty sposób pokazuje, jak cała rodzina może żyć w duchu zerowaste. Działa głównie na Instagramie – jej konto kasia_ograniczamsie obserwuje ponad 48 tysięcy fanów!

• Sylwia Majcher:

Edukatorka ekologiczna, autorka książek o tematyce zero waste oraz świadomym gotowaniu. Prowadzi bloga z kulinarnymi przepisami, a jej profil

na Instagramie sylwia_majcher_eko zgromadził już ponad 35 tys. obserwujących

Odcinek 2

Godzenie pracy zawodowej z wychowaniem dziecka wydaje się czymś wręcz oczywistym i nieskomplikowanym – i być może w teorii tak właśnie jest! Ale jak wygląda rzeczywistość? Z czym mierzy się rodzic wracający do pracy po „urlopie”? Co słyszy od swoich bliskich, pracodawcy, a nawet zupełnie obcych osób? Czy work-life balance to idea możliwa do zrealizowania? Pytamy, rozmawiamy i sprawdzamy, jaki mają na to sposób nasi goście.

Goście

• Katarzyna Łodygowska

Prawniczka specjalizująca się w prawie pracy. Prowadzi doradztwo prawne dla kobiet w ciąży i matek powracających na rynek pracy po okresie urlopów związanych z macierzyństwem.

• Zuzanna Sielicka-Kalczyńska

Jedna z założycielek wyjątkowej marki Whisbear – wyjątkowych Szumiących Przytulanek, które codziennie pomagają spokojnie zasnąć tysiącom dzieci.

Odcinek 3

Godzenie pracy zawodowej z wychowaniem dziecka wydaje się czymś wręcz oczywistym i nieskomplikowanym – i być może w teorii tak właśnie jest! Ale jak wygląda rzeczywistość? Z czym mierzy się rodzic wracający do pracy po „urlopie”? Co słyszy od swoich bliskich, pracodawcy, a nawet zupełnie obcych osób? Czy work-life balance to idea możliwa do zrealizowania? Pytamy, rozmawiamy i sprawdzamy, jaki mają na to sposób nasi goście.

Goście

• Katarzyna Łodygowska

Prawniczka specjalizująca się w prawie pracy. Prowadzi doradztwo prawne dla kobiet w ciąży i matek powracających na rynek pracy po okresie urlopów związanych z macierzyństwem.

• Zuzanna Sielicka-Kalczyńska

Jedna z założycielek wyjątkowej marki Whisbear – wyjątkowych Szumiących Przytulanek, które codziennie pomagają spokojnie zasnąć tysiącom dzieci.

Kolejny odcinek już za dwa tygodnie!

Odcinek 2

Godzenie pracy zawodowej z wychowaniem dziecka wydaje się czymś wręcz oczywistym i nieskomplikowanym – i być może w teorii tak właśnie jest! Ale jak wygląda rzeczywistość? Z czym mierzy się rodzic wracający do pracy po „urlopie”? Co słyszy od swoich bliskich, pracodawcy, a nawet zupełnie obcych osób? Czy work-life balance to idea możliwa do zrealizowania? Pytamy, rozmawiamy i sprawdzamy, jaki mają na to sposób nasi goście.

Goście

• Katarzyna Łodygowska

Prawniczka specjalizująca się w prawie pracy. Prowadzi doradztwo prawne dla kobiet w ciąży i matek powracających na rynek pracy po okresie urlopów związanych z macierzyństwem.

• Zuzanna Sielicka-Kalczyńska

Jedna z założycielek wyjątkowej marki Whisbear – wyjątkowych Szumiących Przytulanek, które codziennie pomagają spokojnie zasnąć tysiącom dzieci.

Słuchaj nas na:

Dada 2016-2022 © Treść serwisu prawnie chroniona

Copyright 2022 Jeronimo Martins Polska S.A.