Podcast stworzony z myślą o świadomych rodzicach
ZAPRASZA NA PODCAST
W Top 5 najczęściej śledzonych podcastów na Spotify w 2022*
* Podcast Dada znalazł się w TOP 5 podcastów dla 1189 fanów wg Spotify Wrapped.
W Top 5 naj-częściej śledzonych podcastów na Spotify w 2022*
Odcinek 2 | Samotna jak matka, czyli zmiana, o której się nie mówi
Posłuchaj teraz sezonu 2:
Goście: Aleksandra Domańska, Maria Konarowska
O podcaście
Z naszymi gośćmi – ekspertami, specjalistami i doświadczonymi rodzicami rozmawiamy na najbardziej aktualne tematy, odpowiadamy na najtrudniejsze pytania i wspólnie szukamy sposobu na mądre i pełne miłości wychowanie maluszka. „Mamy na to sposób!” to wyjątkowa przestrzeń dla wszystkich, którzy nie boją się zadawać pytań i chcą jak najlepiej dla swoich dzieci.
Marka DADA zaprasza do słuchania nowego sezonu podcastu stworzonego z myślą o rodzicach i tym, co dla nich najważniejsze.
Prowadząca
PODCAST PROWADZI
Justyna Nagłowska
Dziennikarka, autorka i producentka popularnych podcastów o świadomym życiu. Mama trójki dzieci, kobieta, która nie boi się poruszać trudnych i niewygodnych tematów, miłośniczka psychologii i rozkładania emocji na czynniki pierwsze.
Posłuchaj sezonu 2
Odcinek 2 | Samotna jak matka, czyli zmiana, o której się nie mówi
Kiedy partner wraca do pracy, a rodzina i przyjaciele są już po pierwszych zachwytach, młoda mama zostaje nagle sama z maluszkiem, który wymaga opieki i czułości. I choć jest to wyjątkowy czas i niezwykłe doświadczenie, to bywa też bardzo samotnym przeżyciem! Spotkania z bezdzietnymi znajomymi jakoś się nie kleją, umówienie się z innymi mamami bywa trudne i można poczuć, że rezygnuje się z jakiejś części siebie. Jak radzić sobie z tą samotnością i poczuciem wyizolowania? Jak pomóc partnerowi, bliskim w zrozumieniu tych emocji? Zapraszamy na rozmowę!
Goście
aktorka, mama, przedstawia się następująco: „Artystka serca. Kobieta poszukująca, próbująca, doświadczająca ,popełniająca błędy”. W mediach społecznościowych porusza tematy akceptacji, świadomości, miłości do samej siebie.
aktorka, prezenterka, twórczyni internetowa, mama. W swojej działalnościpodkreśla,że nie istnieje perfekcyjny wzór postępowania w momencie, kiedy zostaje się rodzicem. Wierzy, że w rodzicielstwie podstawą jest obecność i uważność.
Odcinek 1 | Tata 2.0, czyli nowe wyzwania ojcostwa
Poprzednie pokolenia ojców były mniej zaangażowaną w wychowanie dzieci połową rodziców. Występowali w roli straszaka albo ostatecznego sędzi, często byli nieobecni fizycznie – bo praca – lub emocjonalnie – bo mężczyźnie nie wypada. Dzisiaj na szczęście się to zmienia – tata staje się bardziej świadomy i zaangażowany, nie dziwi już jego widok z wózkiem czy w przedszkolnej szatni. Ale jakie nowe wyzwania niesie współczesne tacierzyństwo? Czy teraz jest trudniej niż kiedyś? Odpowiedzi szukamy wraz z naszymi gośćmi!
Goście
• Łukasz Dominiak:
rekruter, z wykształcenia psycholog, miłośnik muzyki i piłki nożnej. Szerszej publiczności znany jako twórca profilu @whos your daddy, gdzie opowiada o tacierzyństwie z przymrużeniem oka.
• Jan Dąbrowski:
youtuber, prezenter telewizyjny i radiowy, aktor dubbingowy, autor książki „Takie tam”.
Posłuchaj sezonu 1
Odcinek 8 | Daj buziaka! Czyli o prawie dzieci do stawiania granic
Przytulanie i rozdawanie buziaków nie jest obowiązkiem dzieci – a jednak wielu dorosłych wydaje się mieć na ten temat odmienne zdanie. Jak nauczyć dzieci mądrego wyznaczania zasad, zwłaszcza tych dotyczących cielesności oraz mówienia o swoich uczuciach i potrzebach? Jak rozmawiać z dziadkiem, ciocią czy babcią, którzy czują się urażeni asertywnością dziecka? Między innymi o tym rozmawiamy z naszymi gościniami i sprawdzamy, jak współcześnie zmienia się nasze podejście do dziecięcych granic.
Goście
• Dagmara Hicks:
autorka bloga Cała Reszta. Mama trojaczków.
• Aleksandra Sileńska:
psycholożka dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Prowadzi bloga „dla spełnionych mam”, a na Instagramie jest znana jako @mama_terapeutka.
Odcinek 7 | Depresja poporodowa
Postpartum blues, baby blues, depresja poporodowa – dobrze znamy te pojęcia, ale wciąż to tematy tabu, o których zamiast otwarcie rozmawiać, wolimy milczeć. Jak zachowuje się młoda mama z depresją poporodową? Czy depresja oznacza brak miłości do dziecka? Jak ta trudna sytuacja wpływa na maluszka, partnera oraz innych członków rodziny? Rozmawiamy szczerze i bez ubarwiania rzeczywistości, szukamy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, a nasze gościnie dzielą się swoimi osobistymi przeżyciami.
Goście
• Magdalena Kocoń-Różycka:
jest psycholożką i certyfikowaną psychoterapeutą. Pracuje w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie, gdzie pomaga kobietom w okresie okołoporodowym.
• Edyta Pazura:
influencerka, mama 3 dzieci i założycielka marki Sky&Co. Na Instagramie dzieli swoją codziennością, a także odważnie zabiera głos w sprawach związanych z macierzyństwem.
Odcinek 6 | Mama wraca do pracy
Godzenie pracy zawodowej z wychowaniem dziecka wydaje się czymś wręcz oczywistym i nieskomplikowanym – i być może w teorii tak właśnie jest! Ale jak wygląda rzeczywistość? Z czym mierzy się rodzic wracający do pracy po „urlopie”? Co słyszy od swoich bliskich, pracodawcy, współpracowników, a nawet zupełnie obcych osób? Czy work-life balance to idea możliwa do zrealizowania? Pytamy, rozmawiamy i sprawdzamy, jaki mają na to sposób nasze gościnie – ekspertki i doświadczone mamy.
Goście
• Katarzyna Łodygowska:
prawniczka specjalizująca się w prawie pracy. Prowadzi doradztwo prawne dla kobiet w ciąży i matek powracających na rynek pracy po okresie urlopów związanych z macierzyństwem. Znana jako @matka_prawnik.
• Zuzanna Sielicka-Kalczyńska:
jedna z założycielek marki Whisbear – Szumiących Przytulanek, które codziennie pomagają spokojnie zasnąć tysiącom maluchów, mama czwórki dzieci.
Odcinek 5 | Wszystko na pokaz? Czym jest sharenting i oversharenting?
Aż 40% rodziców dzieli się w internecie zdjęciami i filmami, na których są ich dzieci. Jedni porównują to do albumu wspomnień, dla innych to po prostu okazja do tysięcy lajków, a może i kontraktów reklamowych. Jak sharenting (share – dzielić się i parenting – rodzicielstwo) wpływa na dzieci i czy w przyszłości mogą mieć do rodziców pretensje? Czy przed wrzuceniem zdjęcia do sieci zastanawiamy się, jak może ono zostać wykorzystane? Nasze gościnie przyglądają się zjawisku sharentingu i szukają odpowiedzi na wszystkie trudne pytania.
Goście
• Joanna Okuniewska:
Królowa polskiej sceny podcastowej. Jej "Ja i moje przyjaciółki idiotki"; podbiły i ukoiły miliony (złamanych) serc, a "Tu Okuniewska"; to świadectwo normalności, której w dzisiejszych czasach tak bardzo pragniemy.
W 2020 roku została mamą Helenki.
• Aga Rogala:
Pedagożka przedszkolna i wczesnoszkolna, certyfikowana przez Ośrodek Rozwoju Edukacji. Prowadzi swój kanał na YouTube oraz podcast.
Odcinek 4 | A Marcinek już to potrafi... czyli o rodzicielskiej rywalizacji
Rodzicielska rywalizacja potrafi zacząć się już w żłobku. Zawsze znajdzie się ten jeden znajomy rodzic, którego pociecha ma niezrównane talenty i umiejętności – a przynajmniej tak jest w opowieściach. Skąd bierze się ta potrzeba rodzicielskiej rywalizacji? Czy to metoda na udowodnienie wszystkim, że jest się dobrym rodzicem, czy wina lęków, że nasze dziecko nie jest „dość dobre”? Jak nie dać się zapędzić w pułapkę wyścigu o lepiej, więcej, bardziej? Podpowiadamy i dzielimy się wskazówkami!
Goście
• Monika Mrozowska:
Mama 4 dzieci, influencerka, autorka książek i e-booków kulinarnych. Prowadzi swój własny biznes.
• Marcin Matych:
Psychoterapeuta, lekarz medycyny, doradca psychospołeczny. W Internecie znany jako Doktor Nerwica.
Odcinek 3 | Mamoza, czyli mama potrzebna non stop
Mama 24 godziny na dobę, zawsze z maluchem przy boku – i to nie z wyboru, ale z powodu kryzysu przywiązaniowego dziecka. I choć miłość do maluszka jest ogromna, to sytuacja ta może przytłaczać! Czy mama ma prawo powiedzieć„dość”, pokrzyczeć w poduszkę lub uwolnić emocje wraz ze łzami? A co z tatą, który jest odrzucany przez dziecko i nawet on nie potrafi zastąpić mamy? Jak zadbać w tym czasie o wzajemną bliskość i zrozumienie? Na temat mamozy swoimi spostrzeżeniami i radami wymieniają się nasze gościnie.
Goście
• Natalia Klimas:
Aktorka, influencerka, mama dwóch córeczek - Zuzi i Hani. Na swoim koncie Instagramowym dzieli się pozytywną energią oraz swoją macierzyńską przygodą.
• Aleksandra Mazurek:
Psycholożka. Specjalizuje się w psychologii rozwojowej i komunikacji w rodzinie. Jest autorką e-booków, kursów online i współtwórczynią audio bajek z poradami psychologicznymi.
Odcinek 2 | Śpij kochanie, czyli o roli snu w życiu dziecka
Nie można wyspać się na zapas, choć wielu rodziców dałoby dużo za taką możliwość. Od przyjścia na świat maluszka z pewnością usłyszeli niejedną poradę na temat jego snu – kiedy kłaść, jak układać w łóżeczku, co robić, a czego unikać. Jak naprawdę wygląda spanie (a często nawet niespanie) dzieci? Z jakimi trudnościami mierzą się rodzice? Słuchajcie uważnie i sprawdźcie, jakie sposoby na dobry sen malucha mają nasi goście - Joana Paruban z Instytutu Matki i Dziecka oraz Małgorzata Makowska - akredytowana konsultantka snu.
Goście
• Joanna Paruban:
Psycholożka, pedagogżka oraz specjalista psychoonkologii. Od prawie 20 lat pracuje Klinice Onkologii i Chirurgii Onkologicznej Dzieci i Młodzieży, w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie. Prowadzi konsultacje psychologiczne z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi.
• Małgorzata Makowska:
Jest akredytowaną profesjonalną konsultantką snu dziecka. Posiada akredytację renomowanych międzynarodowych stowarzyszeń konsultantów snu – International Association of Child Sleep Consultants oraz Association of Professional Sleep Consultants. Współzałożycielka firmy Sleep Concept, w którym od 2015 roku udziela indywidualnych porad rodzicom z całego świata.
Odcinek 1 | Eko od kołyski, czyli o wychowaniu z troską o naturę
Czy trudno jest wychować dziecko w duchu eko? Jak my, dorośli, możemy dawać maluchom dobry przykład oraz czy metoda małych kroków jeśli chodzi o zmianę nawyków to dobra metoda? Zagłębiamy się w temat i wraz z naszymi gościniami: ekoedukatorką Kasią Wągrowską (@kasia_ograniczamsie) oraz Sylwią Majcher – autorką książek o tematyce zero waste (@sylwia_majcher_eko) dzielimy naszymi sposobami na ekowychowanie!
Goście
• Kasia Wągrowska:
Ekoedukatorka, która w prosty sposób pokazuje, jak cała rodzina może żyć w duchu zerowaste. Działa głównie na Instagramie – jej konto kasia_ograniczamsie obserwuje ponad 48 tysięcy fanów!
• Sylwia Majcher:
Edukatorka ekologiczna, autorka książek o tematyce zero waste oraz świadomym gotowaniu. Prowadzi bloga z kulinarnymi przepisami, a jej profil
na Instagramie sylwia_majcher_eko zgromadził już ponad 35 tys. obserwujących
Odcinek 2
Godzenie pracy zawodowej z wychowaniem dziecka wydaje się czymś wręcz oczywistym i nieskomplikowanym – i być może w teorii tak właśnie jest! Ale jak wygląda rzeczywistość? Z czym mierzy się rodzic wracający do pracy po „urlopie”? Co słyszy od swoich bliskich, pracodawcy, a nawet zupełnie obcych osób? Czy work-life balance to idea możliwa do zrealizowania? Pytamy, rozmawiamy i sprawdzamy, jaki mają na to sposób nasi goście.
Goście
• Katarzyna Łodygowska
Prawniczka specjalizująca się w prawie pracy. Prowadzi doradztwo prawne dla kobiet w ciąży i matek powracających na rynek pracy po okresie urlopów związanych z macierzyństwem.
• Zuzanna Sielicka-Kalczyńska
Jedna z założycielek wyjątkowej marki Whisbear – wyjątkowych Szumiących Przytulanek, które codziennie pomagają spokojnie zasnąć tysiącom dzieci.
Odcinek 3
Godzenie pracy zawodowej z wychowaniem dziecka wydaje się czymś wręcz oczywistym i nieskomplikowanym – i być może w teorii tak właśnie jest! Ale jak wygląda rzeczywistość? Z czym mierzy się rodzic wracający do pracy po „urlopie”? Co słyszy od swoich bliskich, pracodawcy, a nawet zupełnie obcych osób? Czy work-life balance to idea możliwa do zrealizowania? Pytamy, rozmawiamy i sprawdzamy, jaki mają na to sposób nasi goście.
Goście
• Katarzyna Łodygowska
Prawniczka specjalizująca się w prawie pracy. Prowadzi doradztwo prawne dla kobiet w ciąży i matek powracających na rynek pracy po okresie urlopów związanych z macierzyństwem.
• Zuzanna Sielicka-Kalczyńska
Jedna z założycielek wyjątkowej marki Whisbear – wyjątkowych Szumiących Przytulanek, które codziennie pomagają spokojnie zasnąć tysiącom dzieci.
Kolejny odcinek już za dwa tygodnie!
Odcinek 2
Godzenie pracy zawodowej z wychowaniem dziecka wydaje się czymś wręcz oczywistym i nieskomplikowanym – i być może w teorii tak właśnie jest! Ale jak wygląda rzeczywistość? Z czym mierzy się rodzic wracający do pracy po „urlopie”? Co słyszy od swoich bliskich, pracodawcy, a nawet zupełnie obcych osób? Czy work-life balance to idea możliwa do zrealizowania? Pytamy, rozmawiamy i sprawdzamy, jaki mają na to sposób nasi goście.
Goście
• Katarzyna Łodygowska
Prawniczka specjalizująca się w prawie pracy. Prowadzi doradztwo prawne dla kobiet w ciąży i matek powracających na rynek pracy po okresie urlopów związanych z macierzyństwem.
• Zuzanna Sielicka-Kalczyńska
Jedna z założycielek wyjątkowej marki Whisbear – wyjątkowych Szumiących Przytulanek, które codziennie pomagają spokojnie zasnąć tysiącom dzieci.
Dada 2016-2023 © Treść serwisu prawnie chroniona
Copyright 2022 Jeronimo Martins Polska S.A.